en
pl

Prezydent Komorowski, komisarz Ciolos i minister Sawicki otworzą KWZH

Prezydent Bronisław Komorowski, komisarz ds. rolnictwa i rozwoju wsi Komisji Europejskiej Dacian Ciolos oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki spotkają się 11 września na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Wspólnie otworzą XXV Krajową Wystawę Zwierząt Hodowlanych oraz największe w tej części Europy targi spożywczo-gastronomiczne Polagra-Food, Polagra-Tech, Gastro Trendy i Pakfood.

W uroczystości otwarcia udział wezmą także ministrowie rolnictwa Węgier, Litwy i Mołdawii oraz wiceministrowie rolnictwa Federacji Rosyjskiej i Czech. Przedstawiciele resortów rolnictwa z Europy przyjadą do Poznania na zaproszenie ministra Sawickiego. Goście zwiedzą targi, wezmą udział w nieoficjalnych spotkaniach na szczeblu międzynarodowym, a potem wyjadą do Wrocławia na nieformalne spotkanie ministrów ds. rolnictwa i rybołówstwa organizowane przez polską prezydencję w Radzie UE. Przed uroczystością otwarcia targów minister Sawicki będzie odpowiadał na pytania dziennikarzy podczas specjalnej konferencji prasowej.

Wizyta europejskich ministrów rolnictwa na Targach Poznańskich, jeszcze przed szczytem we Wrocławiu, nie jest przypadkowa. Odbywające się w tym okresie targi rolno-spożywcze to oferta setek najnowszych produktów spożywczych prezentowanych przez ponad 1200 wystawców z Polski i 25 krajów świata oraz ekspozycja blisko 2000 zwierząt niemal wszystkich ras gospodarskich i hodowlanych. Trudno zatem wyobrazić sobie lepsze miejsce, aby w czasie polskiej prezydencji w Unii Europejskiej pokazać siłę polskiego przemysłu rolno-spożywczego.

-1-11-30